DAEK, öğrenme ortamı kavramını, fiziksel çevreden çok daha geniş bir eğitim atmosferi olarak tanımlıyor. Bu nedenle dijital ortamlardan, masalara, duvarlara, tüm kapalı ve açık mekanlara kadar her bir alana öğrenmeye ve öğrenmeyi hayat boyu devam ettirmeye hizmet edecek bir bakış açısı getirmektedir.

Modüler Branş Dersliklerimiz, ilgili dersin ya da işlenen prozenin ihtiyaçlarına gore donatılmış ve sistematik olarak düzenlenebilen; münazara, u düzeni, yuvarlak masa, klasik düzen gibi özel planlamalara uygun, mobil ve dinamik öğrenme ortamlarıdır. Branş dersliği uygulaması ile öğretmenlerimiz tam donanımlı sınıflarda öğrencilerini misafir etmektedir. Öğrencilerimiz, her bir dersi kazanım ve ihtiyaçları doğrultusunda etkili bir şekilde öğrenmektedir.

Bilimsel Laboratuvarlarımız, modern eğitim teknolojisine sahip ve tamamı dijital olarak desteklenen; teknoloji tasarım, fizik, kimya, biyoloji ve fen bilimleri branşları için özel tasarlanmış deney, Pratik ve gözlem alanlarıdır.

Sanat Atölyelerimiz, resim, heykel, vdeoart, enstelasyon, teknoloji, müzik ve dans için tasarlanmış ve her biri uzman bir eğitmen tarafından öğrencilerimizin bireysel beceri ve eğilimlerine gore uzmanlaştırıldığı profesyonel çalışma ortamlarıdır.

Sosyal Alan ve Kulüplerimiz, eğitim sistemimizde sosyalleşme ve iletişim çalışmaları sinema&fotoğraf, çevre, basın-yayın, bilim ve girişimcilik kulüpleri ve bu kulüplere özel, departmanlar altında görev paylaşımı ve uzmanlaşma anlayışıyla yönetilmektedir.